KNX – BACnet Ağ Geçidi

Herhangi bir BACnet BMS’den KNX kurulumunuzu ya da KNX verilerini herhangi bir BACNET IP ve ya BACNET MS/TP kontrol cihazı ile haberleştirebilirsiniz. Bu BACnet bildirimleri, takvimleri, zamanlayıcılar ve trend logs’da içerir.

Bu entegrasyonun amacı KNX veri noktalarını bir BACnet/IP ya da BACnet MSTP’den erişilebilir yapmaktır.  BACnet ağ geçidi diğer BACnet cihazlara network içinde abonelik (COV) uygulama isteklerine ve aynı zamanda dahili noktaları okuyup ve yazmasına izin verir.

KNX tarafından bakarsak; ağ geçidinin başlamasa ve ayrıca bir KNX veri yolunun olası resetlenmesinin  ardından ağ geçidi kendini güncelleyecek şekilde yapılandırılmış KNX sinyallerini yoklar ve alınan değerleri hafızaya alınarak, istenildiğinde BACnet sistemine servis edilmek için tutulur. Ayrıca, içinde yapılandırılan iç noktalara ilişkin herhangi bir KNX telgrafı için dinler ve ilgili noktanın konfigürasyonuna göre hareket eder

BACnet sistemi açısından ise, başlatma işleminden sonra, ağ geçidi herhangi bir abonelik (COV) isteğini dinler, BACnet sisteminden alınmış dahili noktaların herhangi bir yazma isteğini gerçekleştirir ya da yoklama isteğine hizmet eder. BACnet’ten alınmış bu veriler KNX sistemi tarafından ve karşı taraftan okunabilir (ve varsa, yazılmış) duruma getirilir.

Konfigürasyon, IntesisBox® MAPS konfigürasyon yazılımı ile gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgiyi Buradan Bulabilirsiniz.